Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
życzenia bożonarodzeniowe 2021: Kobieta razem z małą dziewczynką za choinką

Tak tak, wiemy, że czasu przed świętami jest zawsze mało i nie na wszystko go starcza. Warto jednak czasem zwolnić, wygospodarować kilka chwil i zastanowić się nad sensem tych świąt. Może te przemyślenia zainspirują Cię do napisania paru ciepłych słów do najbliższych? A może będą dobrą okazją do odnowienia dawno zapomnianych znajomości? Pomyśl jakie będą Twoje życzenia bożonarodzeniowe 2023.   

Alternatywa dla zdrowych wesołych świąt – jak napisać niesztampowe życzenia świąteczne?

Boże Narodzenie przypada na 25 i 26 grudnia. Te dwa dni to szczególny czas, pełen rodzinnych spotkań, tradycji i zwyczajów. Chcemy, żeby przebiegał jak najradośniej, dlatego już kilka tygodni wcześniej szykujemy się do nich – obmyślamy jak ubrać choinkę, w jakie dekoracje świąteczne przystroić dom, układamy przepisy na święta, wspólnie decydujemy co komu kupić pod choinkę bo przecież prezenty świąteczne to jedna z najprzyjemniejszych chwil podczas Wigilii. Kalendarz adwentowy odmierza dni, które nam zostały do świąt. W tym przedświątecznym zamieszaniu zazwyczaj brakuje nam czasu na składanie życzeń, takich prawdziwych, od serca. Najczęściej wysyłamy zdawkowego smsa typu „wesołych świąt” nie zastanawiając się nad tym co tak naprawdę chcemy przekazać. A przecież życzenia na święta to nie przykry obowiązek.

Nawet te krótkie, proste, mogą być przepełnione serdecznością i wyrażać stosunek jaki masz do obdarowywanej słowami osoby. Bo dla wielu tych kilka słów wypowiedzianych lub napisanych od serca może być cenniejsze niż najpiękniejszy prezent pod choinką. Jak napisać coś oryginalnego? Przede wszystkim zastanów się do kogo kierujesz te słowa. Jeśli jest to szef, z którym łączą Cię służbowe relacje, życzenia bożonarodzeniowe 2023 powinny być bardziej formalne, grzeczne i wyrażające szacunek jaki masz dla niego. Jeśli piszesz do bliskiej Ci osoby zastanów się kim ona jest dla Ciebie, co znaczy w Twoim życiu – postaraj się, żeby były bardziej osobiste, zastanów się czego ta osoba pragnie, jakie są jej marzenia, troski…. W ten sposób poczuje, że rzeczywiście Ci na niej zależy.

Jeśli życzenia kierujesz do kumpla, z którym łączą Cię luźne relacje, możesz ograniczyć się do kilku słów, które przychodzą Ci na myśl kiedy o nim myślisz – mogą być żartobliwe, wypowiedziane na wesoło, ale nigdy obraźliwe – jeśli kogoś nie darzysz sympatią i nie masz mu nic miłego do przekazania, lepiej w ogóle nie składaj życzeń.

Formalne życzenia bożonarodzeniowe 2023 do kartek

Nie tylko prywatne osoby, ale także firmy wysyłają życzenia świąteczne do swoich klientów i kontrahentów. W dużych korporacjach przyjął się zwyczaj wysyłania drogą mailową kartek elektronicznych. Niektóre są bardzo wymyślne – zaskakują oryginalna grafiką, liternictwem, ciekawymi efektami. Ale czy zawartość słowna również jest atrakcyjna? Oto życzenia świąteczne 2023, które możesz skierować do osób, z którymi łączą Cię obowiązki służbowe.

  1. Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku życzy….
  2. Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, szczęścia i pomyślności
  3. Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłyną w zdrowiu i rodzinnej, ciepłej atmosferze. W ten szczególny czas życzymy spełnienia zawodowych marzeń i wiele sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2021
  4. Z okazji zbliżających się świąt pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzący czas będzie dla wszystkich wspaniały

Odkryj też nasze pomysły na życzenia mikołajkowe!

Życzenia bożonarodzeniowe 2023 dla najbliższych

Obdaruj najbliższych szczerymi życzeniami. Nieważne czy widujesz się z nimi na co dzień, czy są daleko – niech te kilka słów, które chcesz im wysłać odda uczucie jakim się obdarzacie.

  • Wesołych i spokojnych świąt oraz sterty wspaniałych prezentów pod choinką
  • Radości, nadziei, zdrowia i wszystkich dobroci, które niesie ze sobą Boże Narodzenie. Życzę Ci Magicznych Świąt!
  • Niech ten wigilijny wieczór przyniesie spokój i radość. A Nowy Rok obdaruje szczęściem, zdrowiem i pomyślnością
  • Chociaż jesteś daleko stąd, w myślach jestem z Tobą. Na odległość życzę Ci Wesołych Świąt i przesyłam w sercu najpiękniejszą kolędę

Wierszyki na Boże Narodzenie

Mogą być krótkie, zabawne lub bardziej uroczyste, świeckie lub odnoszące się do chrześcijańskiej tradycji. Rymowane życzenia bożonarodzeniowe 2023 zapadną w pamięć, wywołają uśmiech na twarzy. Napisane na pięknej świątecznej kartce dla niektórych mogą być jedynym prezentem, który powieszą na choince, żeby w ten sposób być myślami z Tobą w ten świąteczny czas.

Z dniem Bożego Narodzenia

Ślę Wam wszystkim te życzenia

Zdrowia, szczęścia, pomyślności

I w Sylwestra dużo gości


Białe myśli lekkie jak puch

Niech anioł przywieje z nieba,

Otworzy skrzydłem nadziei

I kolędę zaśpiewa.

Bo dzisiaj jest piękny dzień,

Wszystko się rodzi na nowo,

Więc w blasku tajemnych świąt

Żyj zdrowo i kolorowo.

Kartki świąteczne DIY do wydrukowania

Szukasz pomysłu na kartki świąteczne? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka szablonów, które bez problemu możesz wydrukować u siebie w domu. By kartka przetrwała wysyłkę, radzimy kupić grubszy papier techniczny lub dekoracyjny czerpany i nakleić na nią naszą grafikę.

Krótkie i śmieszne życzenia bożonarodzeniowe do sms-ów

Zwyczaj wysyłania smsów  z życzeniami jest już tak popularny, że nikogo nie dziwi. Chociaż zanim wyślesz krótkiego „esa” warto się zastanowić do kogo go kierujesz. Nie wypada składać w ten sposób życzeń szefowi, profesorowi z uczelni, czy… babci. Starsze osoby przywiązują dużą wagę do tradycji, a często nie potrafią po prostu odczytać w ten sposób wysłanych życzeń. Szybkiego smsa możesz posłać komuś z kim jesteś na dobrej stopie – koleżance z pracy, koledze ze szkoły, zaprzyjaźnionej grupie facebookowej.

Niech się spełnia życzeń moc

W tę świąteczną, magiczną noc

Dużo szczęścia i radości,

wielu prezentów i miłych gości

Uśmiechu od ucha do ucha i pogody ducha

Życzenia świąteczne dla dzieci

Życzenia bożonarodzeniowe 2023 dostosuj do wieku osoby, do której je kierujesz. Inne słowa ucieszą przecież dziadków, a inne najmłodszego członka rodziny. Dzieci będą zachwycone kiedy dostaną kartkę, z życzeniami w formie wierszyka. Niech będzie zabawny, łatwo wpadający w ucho. Jedno jest pewne – trzeba uczyć dzieci od małego składania życzeń, tak żeby w dorosłym życiu same umiały formułować myśli.

Niech te święta tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek,
niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci,
biały puch niech z góry spada, niechaj piesek w nocy gada,
niech choinka pachnie pięknie, no i radość będzie wszędzie


Tradycyjnie, jak co roku,

Sypią się życzenia wokół.

Większość życzy świąt obfitych

I prezentów znakomitych.

A ja Ci życzę uśmiechu od ucha do ucha,

I pogody ducha.

Wesołych Świąt!


Śnieżki z nieba spadają,

Życzenia Wesołych Świąt składają.

Niech te święta będą wyjątkowe,

A prezenty odlotowe!


Życzę Ci, aby na Twojej buzi
zawsze gościł tak piękny uśmiech jak dziś

Kiedy wysłać kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi 2023

Tradycja wysyłania kartek z życzeniami świątecznymi pojawiła się nas w XIX wieku. Kolorowe ilustracje kreślone piękną kreską przedstawiały symbole świąt – Mikołajów, szopkę z Dzieciątkiem,  kolędujące dzieci, zaśnieżone widoczki… Dziś ten piękny zwyczaj prawie całkowicie zanikł, zastapiły go życzenia bożonarodzeniowe 2023 wysyłane na szybko smsem. Szkoda, czy nie byłoby miło dostać kartkę skierowaną tylko do Ciebie, z własnoręcznie wypisanymi słowami? Może moda na vintage przywróci tę piękną tradycję bożonarodzeniową z zapomnienia.. A może nie czekaj tylko już dziś napisz do bliskiej Ci osoby kilka słów od serca? Kartkę możesz zrobić sam, a najlepiej wyślij ją kilka dni wcześniej, żeby zdążyła dotrzeć na czas do adresata.

Życzenia wigilijne – co powiedzieć przy dzieleniu się opłatkiem?

dwie osoby składające sobie życzenia

Boże Narodzenie to chyba najbardziej rodzinny czas w roku. Magia świąt gromadzi przy stole najbliższą rodzinę, ale też dalszą, z którą nie masz okazji spotykać się na co dzień. Dzielenie się opłatkiem podczas Wigilii to dla wielu wzruszający moment i okazja do powiedzenia sobie kilku ciepłych słów. Składaj życzenia takie jakie sam chciałbyś usłyszeć. Zamiast zdawkowego „wszystkiego dobrego” warto na chwilę przystanąć, poświęcić bliskiej osobie dwie minuty i patrząc sobie w oczy przekazać coś miłego. Najczęściej jednak mamy wtedy pustkę w głowie, dlatego już wcześniej warto zastanowić się co chciałbyś powiedzieć.

  • Życzę Ci samych dobrych myśli, takich jakie ja mam o Tobie. Wiary w dobro i przekonania, że jeśli tylko tego zechcemy, święta zmienią nas na lepsze
  • Życzę Ci, aby wszystkie dni w roku były dla Ciebie tak piękne i szczęśliwe jak ten wigilijny wieczór

Czego życzyć w pierwszą, drugą i trzecią niedziele adwentu?

Adwent w tradycji chrześcijańskiej to okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, który obejmuje cztery kolejne niedziele, które są również świetną okazją na przesłanie życzeń. Przygotowaliśmy dla Ciebie grafiki, które możesz wysłać swoim bliskim lub znajomym na telefon w każdy weekend, w oczekiwaniu na Wigilię .

Nie odkładaj wysyłania kartek do ostatniej chwili. Wszystko jedno czy chcesz to zrobić tradycyjną pocztą czy w formie e-kartki usiądź kilka dni wcześniej i pomyśl jakie życzenia świąteczne 2023 wyślesz w tym roku. Może te kilka słów będzie dodatkiem do jakiegoś drobnego upominku? Zarejestruj się na Westwing a znajdziesz tam mnóstwo ciekawych propozycji na małe i większe upominki.