Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Salon z sofą z zamszu, stolikiem kawowym i jasnym dywanem

Modny materiał z lat 70-tych wrócił na salony: zamsz! Entuzjaści aranżacji wnętrz również szaleją na jego punkcie. Aby zamsz wyglądał atrakcyjnie nawet po długim czasie użytkowania, odpowiednia pielęgnacja i czyszczenie zamszu są konieczne. Plamy na zamszowej kanapie prezentują się nieestetycznie. Jednak w większości przypadków, odpowiednie czyszczenie pomoże Ci się pozbyć ich raz na zawsze. W naszym poradniku podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę podczas czyszczenia zamszu i jak radzić sobie z nieestetycznymi zabrudzeniami na kanapie. Zebraliśmy mnóstwo sprawdzonych wskazówek, dzięki którym czyszczenie zamszu stanie się czystą przyjemnością!

Zamsz zamszowi nierówny – sposoby na pielęgnację

  • Czyszczenie zamszu przy użyciu proszku do pieczenia: Eureka! Zauważyłeś plamę na swojej stylowej zamszowej kanapie? Nie panikuj! Plamy po oleju na zamszu znikną po kontakcie z proszkiem do pieczenia. Nałóż, pozostaw na chwilę, a następnie wyszczotkuj specjalną szczotką do zamszu. I gotowe!
  • Czyszczenie zamszu przy użyciu łagodnego detergentu: Choć trudno w to uwierzyć, łagodne detergenty to niezawodny produkt do pielęgnacji zamszu. Jeśli Twoje tekstylia domowe wykonane z zamszu zabrudziły się, skutecznie je wyczyścisz przy użyciu łagodnego detergentu i ciepłej wody. Zanurz miękką bawełnianą ściereczkę w roztworze z łagodnego detergentu i przetrzyj nią plamę na skórze zamszowej. Następnie użyj czystej wody i pozostaw zamsz do wyschnięcia
  • Czyszczenie zamszu przy użyciu mąki ziemniaczanej: Czyszczenie zamszu nie zawsze musi wiązać się z koniecznością używania detergentów. Często to, co masz w swojej kuchni, może okazać się wystarczające. Mąka ziemniaczana pomoże Ci pozbyć się świeżych plam z tłuszczu. Posyp nią plamę, zaczekaj i strząśnij jej resztki.
  • Czyszczenie uporczywych plam: Próbowałeś już wszystkich sposobów na czyszczenie zamszu, ale uporczywe plamy ani nie znikają? W szczególnych wypadkach wykorzystaj papier ścierny do czyszczenia zamszu. Delikatnie zetrzyj pobrudzone obszary. Jednak nie trzyj zbyt długo i intensywnie, bo sprawisz, że zamsz zamieni się w gładką skórę!

Czysty zamsz – najlepsze wskazówki na plamy każdego rodzaju

  • Plamy z wody: W przypadku nieestetycznych plam z wody bardzo ważne jest szybkie działanie. Wykorzystaj szmatkę do usunięcia z zamszu świeżo rozlanej wody. Jeśli po wyschnięciu plama jest nadal widoczna, zanurz ściereczkę w letniej wodzie i przetrzyj nią całą zamszową kanapę, wykonując okrężne ruchy.
  • Plamy z tłuszczu: Na zamszowej kanapie pojawiła się tłusta plama i nie masz pojęcia, jak się jej pozbyć? Najpierw należy zwilżyć ją szmatką. Następnie użyj suchego szamponu do włosów – do jasnego zamszu sprawdzi się suchy szampon dla blondynek, z kolei do ciemnego – dla brunetek i szatynek. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie klasycznego pudru dla niemowląt. Następnie wykorzystaj szczotkę do zamszu do pozbycia się plamy i resztek produktu. 
  • Suche plamy: Gumę do żucia z łatwością usuniesz z zamszu przy pomocy gumki do mazania lub specjalnej gumki do skór. Pamiętaj jednak, by mazać od wewnętrznej strony do zewnątrz.

Zadbaj o zamsz: impregnat do zamszu

Odpowiednia pielęgnacja zamszu pozwoli Ci cieszyć się nim jak najdłużej. Po zakupie nowych mebli i tekstyliów domowych z zamszu, koniecznie użyj impregnatu do zamszu w sprayu. W ten sposób uporczywe zabrudzenia nie będą się tak szybko pojawiać, a Twoje ulubione meble zyskają ochronę przed wilgocią. Użyj specjalnego impregnatu do zamszu, który dostaniesz w specjalistycznych sklepach lub drogeriach. Impregnując zamsz, rób to z odległości 20-30 cm. Jeśli zignorujesz tę radę, po użyciu impregnatu do zamszu, mogą pojawić się nieestetyczne plamy. Następnie pozostaw meble i dodatki do całkowitego wyschnięcia. Dzięki temu czyszczenie zamszu będzie o wiele łatwiejsze. 

Uporczywe plamy? Sięgnij po specjalną szczotkę do zamszu!

Aby oczyścić zamsz z uporczywych zabrudzeń, użyj specjalnej szczotki do zamszu i wody. Dokładnie wyszoruj całą powierzchnię zamszu uprzednio zwilżoną szczotką. Jeśli chcesz wybiórczo wyczyścić zamsz, szczotka do zamszu będzie nieodpowiednia. Użycie wody może pozostawić nieestetyczne ślady i plamy oraz odbarwienia. Istotne jest, aby po czyszczeniu szczotką do zamszu pozwolić całej powierzchni dobrze wyschnąć.

Miękki zamsz: nasze najpiękniejsze produkty

W sklepie internetowym WestwingNow znajdziesz dekoracyjne poduszki, dywany, kanapy i tace wykonane z zamszu – w każdym możliwym kolorze i kształcie! Pozwól, aby ten piękny materiał przekonał Cię do siebie i przejrzyj nasz ekskluzywny asortyment! Skóra zamszowa przeżywa obecnie prawdziwy renesans a z naszymi wskazówkami na czyszczenie zamszu nie ma już ona przed Tobą żadnych tajemnic!