Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Nowoczesna kuchnia w jasnych odcieniach

Dla wielu z nas kuchnia to miejsce, w którym pracujemy, gotujemy i radośnie spędzamy czas w gronie najbliższych. Jednocześnie często nasza kuchnia jest również naszą spiżarnią. A to wszystko dzięki szafkom, szufladom oraz półkom! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych porad dotyczących organizacji kuchni, dzięki którym z łatwością zaprowadzisz porządek w kuchni. Zainspiruj się naszymi poradami i w mgnieniu oka zamień chaos w idealny porządek w Twojej kuchni oraz spiżarni. 

Do nowej organizacji przydadzą się:

 • Pojemniki na katalogi
 • Samoprzylepne taśmy montażowe
 • Pozytywne nastawienie do wykonania dziecinnie prostego projektu DIY

Organizacja kuchni: szuflady

Folia aluminiowa, papier do pieczenia i inne drobiazgi wprowadzają chaos w Twojej kuchni? Podpowiadamy, jak przy użyciu pojemników na katalogi z łatwością zaprowadzisz porządek w kuchni.

 1. Krok

  Przymocuj metalowy pojemnik na katalogi wewnątrz drzwi szafki kuchennej.

 2. Krok

  Przymocowanie pojemnika na katalogi w szafce kuchennej, w której przechowujesz środki czyszczące do kuchni sprawdzi się doskonale. W ten sposób wszystko będzie pod ręką.

 3. Krok

  Jeśli zamierzasz przechowywać wyłącznie lekkie artykuły w pojemnikach na katalogi, obejdzie się bez wiercenia! Do przymocowania pojemników na katalogi wykorzystaj samoprzylepne plastry montażowe. 

Szybkie sposoby na organizację lodówki

Dzięki pudełkom na przechowywanie, nasze życie staje się o wiele łatwiejsze. Nie tylko jesteśmy w stanie, przetransportować swój obiad do pracy czy przechowywać zapasy w szafkach i na półkach. Posiadając pudełka do przechowywania żywności w lodówce, możemy w prosty sposób ją o wiele lepiej zorganizować. Jeśli chcesz jeszcze lepiej zorganizować lodówkę, przeczytaj nasz artykuł na temat przechowywania żywności.

Zaopatrując się w pojemniki do przechowywania, unikaj tych wykonanych z kartonu. Pod wpływem wilgoci panującej w lodówce, takie pojemniki na katalogi mogłyby ulec zmiękczeniu. Z kolei, pojemniki z tworzywa sztucznego lub metalu, umieść w komorze lodówki lub na półkach. Dzięki temu zyskałeś dodatkowe miejsce w swojej lodówce i zaprowadziłeś porządek w kuchni!

Organizacja spiżarni: porady

Spiżarania to takie miejsce w naszym domu, gdzie możemy przechowywać produkty kupione na zapas lub różne rarytasy przywiezione z podróży na specjalną okazję. Niektórzy z nas, mają to szczęście, że ich spiżarnia jest osobnym pomieszczeniem w domu. Jednak Ci, którzy posiadają małe mieszkania, są w stanie zoorganizować spiżarnię we własnej kuchni!

 1. Przechowywanie produktów suchych. Makarony, kasze, mąki czy płatki śniadaniowe najlepiej jest przechowywać w przeźroczystych pojemnikach. Dzięki nim, widzisz ile dane produktu Ci pozostało oraz zapobiegają pojawieniu się niezapowiedzialnych lokatorów.
 2. Zapasy przechowywane w szufladach. Do szulfad, idealnie sprawdzą się pojemniki typu kontenerki. Świetnie sprawdzą się do organizacji zaposów według kategorii – w jednym trzymajmy same przyprawy w torebkach, w kolejnym konserwy takie jak fasola czerwona, ciecierzyca czy kukurydza. Następego użyj do pojemników szklanych na przykład dżem, buraczki w słoiku czy przecier pomidorowy. Oczywiście, możesz je również pogrupować według ketegorii zapasów słodkich oraz słonych.
 3. Winna piwniczka bez piwnicy. Kto z nas nie otrzymał w prezencie butelki wina lub pr? Aby lepiej i bezpiecznej przechowywać trunki, warto zaopatrzyć się w stojak na wino.
 4. Co z przyprawami? Istnieje kilka możliwości przechowywania przypraw. Możemy je trzymać w pojemniku typu kontenerek lub w szklanych pojemniczkach na przyprawy. Aby nie pomylić bazylii z majerankiem, warto podpisać, co w którym pojemniczku się znajduje.

Organizacja kuchni: właściwe przechowywanie warzyw i owoców

Któż z nas tego nie zna: ziemniaki i cebula luźno porozrzucane po kuchni? Czy kiedykolwiek przyszło Ci do głowy wykorzystanie pojemników na katalogi do przechowywania warzyw i owoców w kuchni?

Postaw kartonowy pojemnik na katalogi na blacie kuchennym, a następnie umieść w nim pojedyncze owoce i warzywa. Gotowe! Upewnij się, że przechowujesz tylko jeden rodzaj owoców lub warzyw w pojemniku na katalogi. W przeciwnym razie produkty mogłyby szybciej utracić okres przydatności do spożycia. Nie musisz ukrywać pojemników na katalogi z owocami i warzywami za drzwiami kuchni! Ten sposób na zaprowadzenie porządku w kuchni świetnie sprawdzi się również do dekoracji kuchni! 

Stylowe pojemniki na katalogi znajdziesz w naszej ekskluzywnej ofercie WestwingNow! Przejrzyj asortyment naszego sklepu internetowego siedząc wygodnie w sofie i zamów stylowe dodatki do swojej kuchni! Mamy nadzieję, że teraz organizacja kuchni będzie dziecinnie prosta. Życzymy miłego zaprowadzania porządku w kuchni i przyjemnego dekorowania!