Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Ultrafioletowe maki w Golden Cube Bowl marki Lassen

Czy wiesz, że w 2018 roku według Instytutu Pantone najmodniejszym kolorem był ultrafiolet? Jest to ciemnofioletowy odcień z niebieskimi akcentami, który najpierw podbił świat mody, a potem przeniósł się do wnętrz. Ma przypominać nieskończony horyzont nocnego nieba, budząc w ten sposób uczucia takie jak tęsknota i ciekawość. Według Instytutu Pantone, światowej sławy eksperta od kolorów, ultrafiolet ma zachęcać do eksperymentów i kreatywności. Pokonaj granice! Wymyśl coś nowego! Jednocześnie odcień ten działa uspokajająco i zachęca do uważności. Nic więc dziwnego, że ciemny odcień fioletowego od dawna stosuje się w gabinetach SPA i praktykach relaksacyjnych.

Kolor roku Pantone wykracza daleko poza zwykłe trendy w projektowaniu — odzwierciedla raczej to, co jest potrzebne w dzisiejszym świecie. Fascynacja kolorami ciągle rośnie. Ludzie dostrzegają możliwość przekazywania głębszych znaczeń za pomocą koloru. Dlatego projektanci i marki powinni inspirować odbiorców nowymi barwami.

Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute

Jak wprowadzić ultrafiolet do swojego mieszkania

Dlaczego Twoje wnętrze nie może obejść się bez koloru fioletowego? Ponieważ jest niezwykle stylowy i dzięki niemu łatwo wprowadzisz do domu kolorowe akcenty. Wybierz fotel w mocnym odcieniu i uzupełnij go bardziej stonowanymi meblami tapicerowanymi. Taki element przyciąga wzrok i może zmienić efekt aranżacji w mgnieniu oka. Również w sypialni uwielbiamy ultrafioletowe detale. Ten odcień sprawdzi się szczególnie w przypadku zasłon, ponieważ dobrze wyciemnia pokój. Jeśli meble lub akcesoria domowe w kolorze roku według Pantone 2018 to dla Ciebie za mało, polecamy fioletową farbę ścienną. Nasza wskazówka: Najlepiej pomalować jedną ścianę i umieścić na jej tle kontrastowe, jasne meble. To ekscytujące połączenie, dzięki któremu pokój nie będzie wydawał się mały, a fioletowy odcień będzie bardziej przyjazny. Bądź trendy z ultrafioletem!

Akcesoria domowe w kolorze ciemnego fioletu

Czy meble lub ściany w kolorze ultrafioletowym są dla Ciebie zbyt intensywne? Chcesz powoli przekonać się do odważnego odcienia? W takim razie eksperymentuj z pięknymi akcesoriami domowymi w modnym kolorze Pantone i daj się zaskoczyć efektom. Poduszki, kołdry i pledy to świetny sposób na dodanie odrobiny koloru na kanapie lub na łóżku. W jadalni sprawdzą się za to fioletowe poduszki do siedzenia, podkładki lub naczynia. Inne akcesoria domowe, takie jak zdjęcia, świece lub mniejsze lampy podłogowe, również mogą zmienić nastrój pomieszczenia. Latem wybierz fioletowe tkaniny lniane, które pięknie się prezentują na drewnianych meblach ogrodowych. Zapewnią przyjazny akcent kolorystyczny na tarasie!

Wnętrze z nutą ultrafioletu

Aranżacja w kolorze ultrafioletu to trend, ale dla wielu także prawdziwe wyzwanie. Efekt osiągnięty za pomocą tej barwy jest szczególnie zróżnicowany i zmienia się w zależności od odcienia i kombinacji materiałów. Metaliczne odcienie sprawiają, że modny kolor wygląda wyjątkowo luksusowo. Polecamy połączenie fioletowego z metalowymi elementami w kolorze złotym — dobrze podkreślą mistyczną i elegancką odsłonę fioletu. Błyszczące materiały, takie jak aksamit lub satyna, w mgnieniu oka poprawią wygląd prostej kanapy. Fioletowe meble w połączeniu z jasnymi tonami wyglądają bardzo świeżo. Żółto-zielony, niebiesko-zielony oraz ciepły beż podkreślają naturalną elegancję modnego koloru. Jeśli chcesz, ultrafiolet można połączyć z innymi fioletowymi tonami, takimi jak lawenda lub fuksja, i w ten sposób uzyskać mocny efekt całości. Dzięki naszym wskazówkom dotyczącym kombinacji kolorów na pewno stworzysz aranżację zgodną z trendami.

Ultrafiolet jak farba ścienna - inspiracja

Inne modne kolory według Pantone

Kolor ultrafiolet został zwycięzcą w zestawieniu Pantone w 2018 roku. Pantone Color Institute co roku publikuje tak zwany „Kolor Roku”, który inspiruje wielu projektantów do tworzenia przyszłych kolekcji. Z doświadczeń poprzednich lata wiemy, że w trendach są mocne, zdecydowane kolory — i to nie tylko w modzie, ale także we wnętrzach. Oto krótki przegląd innych trendów kolorystycznych według Pantone:

  • Zieleń: Kolor Pantone 2017 to świeży, żółto-zielony kolor.
  • Serenity i różowy kwarc: Po raz pierwszy w 2016 roku kolorem roku zostały dwa odcienie.
  • Marsala: Kolor Pantone 2015 to nasycone, czerwone wino, które oznacza przyziemność i powinno budzić w nas poczucie satysfakcji.
  • Promienna orchidea: Jasny kolor z niuansami kwiatowych płatków został wybrany kolorem roku w 2014 roku i przyjął się szczególnie w świecie mody. Ale możesz wykorzystać go również we wnętrzu.
  • Szmaragd: W 2013 roku Pantone przywołuje cenne kamienie szlachetne w kolorze promiennej i żywej zieleni, które poprawiają samopoczucie, gwarantują równowagę i harmonię.

Co przyniesie przyszłość?

  • Living Coral: W 2019 roku Pantone koncentruje się na wesołej koralowej czerwieni ze złotymi odcieniami.